Jsme přestěhovali na novou adresu: Nádražní 314, 36471 Bochov.
Light for home
Česky (CZK) Česky (CZK)
+420 608 809 666

LED žárovky

Vybrat si tu správnou žárovku - to je to nejdůležitější při výběru svítidla.


Díky naší nabídce žárovek si můžete vybrat nejvhodnější žárovky do vašich svítidel, zakoupených u nás nebo i od jiných výrobců.

Naše nabídka zahrnuje nejmodernější a nejúspornější vysoce kvalitní LED žárovky od společnosti Tungsram, tradičního maďarského výrobce osvětlení s více než 120 letou historií.


Jaké typy žárovek nabízíme?


typ žárovky ST 64 - velmi oblíbená u zákazníků žárovka pro svítidla, provedená v moderních stylech, jako je loft nebo skandinávský styl. Vhodné k našim svítidlům: MATRIX, DEKO, CAMEROON, STYLE


typy žárovek P 45 a GOLF se velmi hodí pro lampy s nevelkim stínidlem, v nichž je žárovka je skrytá uvnitř samotného stínidla


typ žárovky GU10, vhodný k svítidlům série GLAZE


typ žárovky G95 je vhodný k svítidlům sérií LEON a SPIDER a rovněž stylově vypadá žárovka také na svítidle, složeném z kabelu a objímky

typy žárovek B35 a CANDLE se výborně hodí ke klasickým lustrám, jako jsou ALISON, VIRGINIA CRYSTAL, DANIEL, VANESSA a rovněž pak k mnohým svítidlám floristického stylu s malými skleněnými stínidly

typ žárovky А60 je klasický typ všechny obyčejné lampy, které se zachovaly z minulosti. Žárovky jsou vhodné pro všechny naše stojací lampy a lampy bez stínidla a lampy s velkým stínidlem


Jak si vybrat vhodnou žárovku ke svítidlu?


1. Nejprve musíte určit, na jakou patici žárovku potřebujete. Tato charakteristika je na svítidle vždy uvedena.

2. Vyberte si vhodný design žárovky s tím, aby s vaším svítidlem působila harmonickým dojmem.

3. Vyberte požadovaný výkon žárovky podle parametrů:

  • příkon zdroje,
  • barevná teplota, 
  • světelný tok.


Světelný tok


Světelný tok je fyzikální fotometrická veličina, charakterizující světelný výkon jeho zdroje uváděný v jednotkách světelného toku (lumen, lm) a vyjadřuje množství světelné energie, kterou zdroj vyzáří za časovou jednotku (u klasických žárovek se uvádí výkon ve wattech). 

Snahou výrobců je dosáhnout maximálního světelného výkonu zdroje při minimální spotřebě energie, což se dnes už uvádí v lumenech.

Na obale LED žárovky bývá vyznačena přibližná wattáž LED žárovky ve srovnání s žárovkou klasickou.


Barevná teplota světla (teplota chromatičnosti)


Barevná teplota (teplota chromatičnosti) charakterizuje spektrální vlastnosti vyzařovaného světla (jeho odstín) pomocí stupnice barevné teploty, vyjádřené v Kelvinech (K). Světlo určité barevné teploty má barvu tepelného záření, vydávaného černým tělesem, zahřátým na tuto teplotu.

Barevná teplota světla ovlivňuje náladu a duševní stav lidí a jejich estetické vnímání okolního prostředí.


Doporučení pro použití:


2000 – 2200 K (vintage / extra warm white) – vhodné pro design odpočinkových a relaxačních místností a kaváren, a to pro bodové světelné zdroje (zdroje s malými rozměry). 


2700 – 3000 K (teple bílá, warm white) - hodí se do obývacích pokojů, ložnic, jídelen, hotelových pokojů, kaváren a jiných odpočinkových místností, svou barevnou teplotou odpovídá klasickým žárovkám.


3800 – 4200 K (neutrální bílá, neutral white) – vhodná do technických a jiných pracovních místností, obchodů, kanceláří, výroben, dílen, fitness center, garáží a venkovních ploch jako jsou parkoviště a různé veřejné prostory.


5000 – 6500 K (studená bílá, cool white) - používá se alternativně k provedení 4000 K, ve střední a západní Evropě dost málo.


Asi každý z nás zná staré vtipy o žárovkách:

Kolik konzervativců je potřeba k výměně žárovky?

Pět. Jeden ji vymění a čtyři si budou povídat, jak dobrá byla ta stará.

Kolik policajtů je potřeba k výměně žárovky?

Deset. Jeden ji drží, osm s ním točí a ten poslední dává pozor, jestli náhodou nejde proud.

Výběr správné žárovky je opravdu to nejdůležitější po volbě svítidla, posviťme si tedy, jak na to.